SMA6J15A-E3/61 is available for purchase but is not normally stocked.
STMicroelectronics
In Stock: 6 403
Littelfuse Inc.
In Stock: 2 978
YAGEO
Image for SMA6J15A-E3/61 is not available
SMA6J15A-E3/61
DigiKey Part Number
SMA6J15A-E3/61-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA6J15A-E3/61
Description
TVS DIODE 15VWM 27.7VC DO214AC
Detailed Description
27.7V Clamp 25.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.7V