SMA6J13A-E3/61 is available for purchase but is not normally stocked.
STMicroelectronics
In Stock: 47 691
STMicroelectronics
In Stock: 90
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Littelfuse Inc.
In Stock: 40
YAGEO
Image for SMA6J13A-E3/61 is not available
SMA6J13A-E3/61
DigiKey Part Number
SMA6J13A-E3/61-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA6J13A-E3/61
Description
TVS DIODE 13VWM 23.9VC DO214AC
Detailed Description
23.9V Clamp 29.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
29.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.9V