Image for SMA5J24CA-E3/5A is not available
SMA5J24CA-E3/5A
DigiKey Part Number
112-SMA5J24CA-E3/5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMA5J24CA-E3/5ACT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMA5J24CA-E3/5ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA5J24CA-E3/5A
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 12.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V