SMA5J13A-E3/61 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 3 429
In Stock: 5 365
Littelfuse Inc.
In Stock: 65
STMicroelectronics
Littelfuse Inc.
In Stock: 977
Comchip Technology
Comchip Technology
Image for SMA5J13A-E3/61 is not available
SMA5J13A-E3/61
DigiKey Part Number
SMA5J13A-E3/61-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA5J13A-E3/61
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5V Clamp 23.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V