SMA5J12A-E3/61 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
In Stock: 4 402
Datasheet
Littelfuse Inc.
KYOCERA AVX
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
Microchip Technology
Comchip Technology
Image for SMA5J12A-E3/61 is not available
SMA5J12A-E3/61
DigiKey Part Number
SMA5J12A-E3/61-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA5J12A-E3/61
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 25.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V