SM15T6V8A-M3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 500
Diotec Semiconductor
10.5V Clamp 143A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SM15T6V8A-M3/57T
DigiKey Part Number
SM15T6V8A-M3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T6V8A-M3/57T
Description
TVS DIODE 5.8VWM 10.5V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
143A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5.8V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
6.45V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
10.5V