SM15T220A-M3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
328V Clamp 4.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SM15T220A-M3/57T
DigiKey Part Number
SM15T220A-M3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T220A-M3/57T
Description
TVS DIODE 188VWM 328VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
188V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
209V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
328V