GDZ3V9B-G3-08 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
onsemi
onsemi
Zener Diode 3.9 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
GDZ3V9B-G3-08
DigiKey Part Number
GDZ3V9B-G3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GDZ3V9B-G3-08
Description
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±2%
Base Product Number
Power - Max
200 mW