GDZ13B-E3-18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GDZ13B-E3-18 |
Description | DIODE ZENER 13V 200MW SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 99 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 13 V 200 mW ±4% Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 37 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Supplier Device Package SOD-323 |
Tolerance ±4% | Base Product Number |
Power - Max 200 mW |