BZX384C4V3-E3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 21 726
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Datasheet
Central Semiconductor Corp
Diotec Semiconductor
onsemi
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
onsemi
In Stock: 3
Zener Diode 4.3 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
BZX384C4V3-E3-18
DigiKey Part Number
BZX384C4V3-E3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384C4V3-E3-18
Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
BZX384C4V3-E3-18 Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Base Product Number
Power - Max
200 mW