BZX384B4V3-G3-08 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 12 885
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 7 145
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
onsemi
onsemi
Nexperia USA Inc.
In Stock: 445
In Stock: 3
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 4.3 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
BZX384B4V3-G3-08
DigiKey Part Number
BZX384B4V3-G3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384B4V3-G3-08
Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
Detailed Description
EDA/CAD Models
BZX384B4V3-G3-08 Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±2%
Base Product Number
Power - Max
200 mW