BZW04-171HE3/54 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 863
STMicroelectronics
STMicroelectronics
274V Clamp 1.5A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AL (DO-41)
BZW04-171HE3/54
DigiKey Part Number
BZW04-171HE3/54-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZW04-171HE3/54
Description
TVS DIODE 171VWM 274VC DO204AL
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
171V
Voltage - Breakdown (Min)
190V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
274V