BZG05C9V1-M3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Datasheet
Image for BZG05C9V1-M3-18 is not available
BZG05C9V1-M3-18
DigiKey Part Number
BZG05C9V1-M3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZG05C9V1-M3-18
Description
DIODE ZENER 9.1V 1.25W DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 9.1 V 1.25 W ±6.04% Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Impedance (Max) (Zzt)
5 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 6.8 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Active
Tolerance
±6.04%
Power - Max
1.25 W