Image for BZG04-110-M3_A-18 is not available
BZG04-110-M3_A-18
DigiKey Part Number
112-BZG04-110-M3_A-18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZG04-110-M3_A-18
Description
DIODE ZENER 130V 1.25W DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
185V Clamp 1.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
185V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.6A
Series
Power - Peak Pulse
300W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
153pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
150°C
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V (Max)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
124V