BAS70-00-E3-18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BAS70-00-E3-18 |
Description | DIODE SCHOTTKY 70V 200MA SOT233 |
Manufacturer Standard Lead Time | 41 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 70 V 200mA Surface Mount SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Reverse Recovery Time (trr) 5 ns |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 2pF @ 1V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V | Supplier Device Package SOT-23-3 |
Current - Average Rectified (Io) 200mA | Operating Temperature - Junction 125°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA | Base Product Number |
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |