AZ23C4V7-E3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 4.7 V 300 mW ±5% SOT-23-3
AZ23C4V7-E3-18
DigiKey Part Number
AZ23C4V7-E3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AZ23C4V7-E3-18
Description
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
70 Ohms
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.7 V
Base Product Number
Tolerance
±5%