AZ23C4V7-E3-08 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 4.7 V 300 mW ±5% SOT-23-3
AZ23C4V7-E3-08
DigiKey Part Number
AZ23C4V7-E3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
AZ23C4V7-E3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
AZ23C4V7-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AZ23C4V7-E3-08
Description
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
78 Ohms
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.7 V
Base Product Number
Tolerance
±5%