XO23C3DREHX20M000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
20 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
XO23C3DREHX20M000
DigiKey Part Number
541-XO23C3DREHX20M000TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-XO23C3DREHX20M000CT-ND - Cut Tape (CT)
541-XO23C3DREHX20M000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XO23C3DREHX20M000
Description
OSCILLATOR, 3.2X2.5MM, CMOS, -40
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
35mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)