TNPU08056K04AZEN00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale Thin Film
Similar
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
6.04 kOhms ±0.05% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPU08056K04AZEN00
DigiKey Part Number
TNPU08056K04AZEN00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPU08056K04AZEN00
Description
RES SMD 6.04KOHM 0.05% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPU08056K04AZEN00 Models
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)