TNPU06031K96BZEN00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.96 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPU0603
TNPU06031K96BZEN00
DigiKey Part Number
TNPU06031K96BZEN00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPU06031K96BZEN00
Description
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TNPU06031K96BZEN00 Models
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)