SOMC160322K0GEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 2 154
Datasheet
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
CTS Resistor Products
22k Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
SOMC160322K0GEA
DigiKey Part Number
SOMC160322K0GEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SOMC160322K0GEA
Description
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 16SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SOMC160322K0GEA Models
Category
Number of Pins
16
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
160mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
22k
Size / Dimension
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)