RCV251210M0FKEGAT
DigiKey Part Number
541-RCV251210M0FKEGATTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RCV251210M0FKEGATCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCV251210M0FKEGAT
Description
RCV2512-AT 100 10M 1% E67 E3
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)