RCV2010470KJNEF
DigiKey Part Number
541-RCV2010470KJNEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RCV2010470KJNEFCT-ND - Cut Tape (CT)
541-RCV2010470KJNEFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCV2010470KJNEF
Description
RCV2010 200 470K 5% E02 E3
Detailed Description
470 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) High Voltage Thick Film
Category
Features
High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)