O016N002CGPP5N0000
DigiKey Part Number
541-3357-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
O016N002CGPP5N0000
Description
OLED MODULE 32DIG 16 X 2 PASSIVE
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Character Display Module Passive 5 x 8 Dots OLED SPI 85.00mm x 36.00mm x 10.00mm
Category
Display Mode
Passive
Manufacturer
Vishay Dale
Character Size
5.55mm H x 2.95mm W
Packaging
Tray
Outline L x W x H
85.00mm x 36.00mm x 10.00mm
Part Status
Active
Viewing Area
66.00mm L x 16.00mm W
Number of Characters
32.0
Voltage - Supply
5V
Display Format
16 x 2
Dot Size
0.55mm W x 0.65mm H