MVW1\225M00JLB
DigiKey Part Number
MVW1\225M00JLB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MVW1\225M00JLB
Description
RES 25M OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial High Voltage Carbon Film
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Features
High Voltage
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.155" Dia x 0.545" L (3.94mm x 13.84mm)