M55342K06B10E0RS3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | M55342K06B10E0RS3 |
Description | RES SMD 10K OHM 1% 0.15W 0705 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms ±1% 0.15W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Military Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | M55342K06B10E0RS3 Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Series | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Supplier Device Package |
Part Status Active | Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
Resistance | Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm) |
Tolerance | Number of Terminations 2 |
Power (Watts) | Failure Rate R (0.01%) |