ILBB0603ER121V
DigiKey Part Number
541-2290-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2290-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2290-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILBB0603ER121V
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 150mA 200mOhm
EDA/CAD Models
ILBB0603ER121V Models
Category
Current Rating (Max)
150mA
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)