IHTH1125MZEB470M5A (secondary)
IHTH1125MZEB470M5A
DigiKey Part Number
IHTH1125MZEB470M5A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHTH1125MZEB470M5A
Description
FIXED IND 47UH 14A 15.3 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Inductor 14 A 15.3mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
Category
DC Resistance (DCR)
15.3mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
2.99MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Through Hole
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
1.179" Dia (29.95mm)
Current - Saturation (Isat)
16A
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)