IHLP7575GZER330M51
DigiKey Part Number
541-IHLP7575GZER330M51TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP7575GZER330M51CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP7575GZER330M51DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP7575GZER330M51
Description
FIXED IND 33UH 10.2A 27 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Molded Inductor 10.2 A 27mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP7575GZER330M51 Models
DC Resistance (DCR)
27mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
4.4MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.752" L x 0.750" W (19.10mm x 19.05mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Current - Saturation (Isat)
14.3A