IHLP6767GZER150M51
DigiKey Part Number
541-1368-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1368-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1368-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP6767GZER150M51
Description
FIXED IND 15UH 12.5A 16.96 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Molded Inductor 12.5 A 16.96mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP6767GZER150M51 Models
DC Resistance (DCR)
16.96mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
8.55MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Current - Saturation (Isat)
13A