IHLP4040DZER220M8A
DigiKey Part Number
541-2277-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2277-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2277-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP4040DZER220M8A
Description
FIXED IND 22UH 4.1A 75.44 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 4.1 A 75.44mOhm Max Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
75.44mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
8.3MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Current - Saturation (Isat)
6.4A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)