IHLP3232DZEK1R0M11
DigiKey Part Number
541-IHLP3232DZEK1R0M11TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZEK1R0M11
Description
FIXED IND 1UH 18.2A 4.63 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Molded Inductor 18.2 A 4.63mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
4.63mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
49MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
12A