IHLP2525CZEK220M51
DigiKey Part Number
541-IHLP2525CZEK220M51TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525CZEK220M51
Description
FIXED IND 22UH 2.8A 174 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 2.8 A 174mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
174mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
8.3MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.2A