IHLP2020CZER4R7MA1
DigiKey Part Number
541-IHLP2020CZER4R7MA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP2020CZER4R7MA1CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP2020CZER4R7MA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2020CZER4R7MA1
Description
FIXED IND 4.7UH 3.5A 77.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Inductor 3.5 A 77.5mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
IHLP2020CZER4R7MA1 Models
DC Resistance (DCR)
77.5mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
25MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Current - Saturation (Isat)
8.2A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)