IHLP2020CZER100M51
DigiKey Part Number
541-IHLP2020CZER100M51TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP2020CZER100M51CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP2020CZER100M51DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2020CZER100M51
Description
FIXED IND 10UH 2.8A 138 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Inductor 2.8 A 138mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP2020CZER100M51 Models
DC Resistance (DCR)
138mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
15.9MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.6A