IHLP2020CZEK100M11
DigiKey Part Number
541-IHLP2020CZEK100M11TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2020CZEK100M11
Description
FIXED IND 10UH 3.2A 131.9 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 3.2 A 131.9mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
131.9mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
16MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.1A