IFSC2020DEER680M01
DigiKey Part Number
541-IFSC2020DEER680M01TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IFSC2020DEER680M01CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IFSC2020DEER680M01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFSC2020DEER680M01
Description
FIXED IND 68UH 900MA 330 MOHM
Detailed Description
68 µH Shielded Wirewound Inductor 900 mA 330mOhm Max 2424 (6060 Metric)
DC Resistance (DCR)
330mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
4MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1A