IFSC2020DEER2R2N01 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IFSC2020DEER2R2N01 |
Description | FIXED IND 2.2UH 3.5A 21 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Wirewound Inductor 3.5 A 21mOhm Max 2424 (6060 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 21mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 52MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 6A |