IFSC2020DEER150M01
DigiKey Part Number
541-IFSC2020DEER150M01TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IFSC2020DEER150M01CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IFSC2020DEER150M01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFSC2020DEER150M01
Description
FIXED IND 15UH 1.9A 77 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Wirewound Inductor 1.9 A 77mOhm Max 2424 (6060 Metric)
DC Resistance (DCR)
77mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
10MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
2.3A