IFSC2020DEER100M01 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IFSC2020DEER100M01 |
Description | FIXED IND 10UH 2.5A 47 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Wirewound Inductor 2.5 A 47mOhm Max 2424 (6060 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 47mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 12MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 2424 (6060 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 2424 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 3A |