CW02C3K900JE70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
3.9 kOhms ±5% 3.25W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW02C3K900JE70
DigiKey Part Number
CW02C3K900JE70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW02C3K900JE70
Description
RES 3.9K OHM 3.25W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CW02C3K900JE70 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)