CW02C390R0JE70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
390 Ohms ±5% 3.25W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW02C390R0JE70
DigiKey Part Number
CW02C390R0JE70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW02C390R0JE70
Description
RES 390 OHM 3.25W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CW02C390R0JE70 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)