CRCW121075K0FKTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 794
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 12 841
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
Similar
75 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW121075K0FKTA
DigiKey Part Number
CRCW121075K0FKTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW121075K0FKTA
Description
RES SMD 75K OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW121075K0FKTA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)