CRCW12064R70JNEAIF
DigiKey Part Number
541-4.7ARTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-4.7ARCT-ND - Cut Tape (CT)
541-4.7ARDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW12064R70JNEAIF
Description
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW12064R70JNEAIF Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)