CMF55750R00JKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
750 Ohms ±5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55750R00JKEB
DigiKey Part Number
CMF55750R00JKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55750R00JKEB
Description
RES 750 OHM 1/2W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55750R00JKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)