CMF555R0000FKEK39 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 552
Datasheet
In Stock: 0
5 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF555R0000FKEK39
DigiKey Part Number
CMF555R0000FKEK39-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF555R0000FKEK39
Description
RES 5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF555R0000FKEK39 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)