CMF5557K600DHEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
57.6 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5557K600DHEA
DigiKey Part Number
CMF5557K600DHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5557K600DHEA
Description
RES 57.6K OHM 1/2W .5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF5557K600DHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)