CMF554K7000JKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
4.7 kOhms ±5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF554K7000JKEA
DigiKey Part Number
CMF554K7000JKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF554K7000JKEA
Description
RES 4.7K OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF554K7000JKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)