CMF5514R300DHBF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
14.3 Ohms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5514R300DHBF
DigiKey Part Number
CMF5514R300DHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5514R300DHBF
Description
RES 14.3 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF5514R300DHBF Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)