CMF5510K000FEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
10 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5510K000FEEA
DigiKey Part Number
CMF5510K000FEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5510K000FEEA
Description
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5510K000FEEA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)